KÖRKÜLER KASABASI - YALVAÇ - ISPARTA
Degerli ziyaretci arkadas,siteden daha iyi yararlanmak icin giris yapmaniz gereklidir.biz bazi siteler gibi tek yanli ve belirli bir kisi veya kurumlara hitap etmiyoruz.Bu sitede istediginizi paylasabilirsiniz ama saygi ve sevgi kurallari cercevesinde.selamlarla...

Sorumluluk-------------------------------------------------------------------------
Forumda
yazılan yazıların sorumluluğu yazan kişi/kişilere aittir. Forum Yönetimi bu
konuda sorumlu
tutulamaz.

KAYGUSUZ
ABDAL bu ilmi,
Okudum, anladım, bildim.
Bütün âlemlerin hükmü,
Kâmil
insan elindedir.

Join the forum, it's quick and easy

Degerli ziyaretci arkadas,siteden daha iyi yararlanmak icin giris yapmaniz gereklidir.biz bazi siteler gibi tek yanli ve belirli bir kisi veya kurumlara hitap etmiyoruz.Bu sitede istediginizi paylasabilirsiniz ama saygi ve sevgi kurallari cercevesinde.selamlarla...

Sorumluluk-------------------------------------------------------------------------
Forumda
yazılan yazıların sorumluluğu yazan kişi/kişilere aittir. Forum Yönetimi bu
konuda sorumlu
tutulamaz.

KAYGUSUZ
ABDAL bu ilmi,
Okudum, anladım, bildim.
Bütün âlemlerin hükmü,
Kâmil
insan elindedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SAPIK ÜZMEZ DAVASI

SAPIK ÜZMEZ DAVASI Empty SAPIK ÜZMEZ DAVASI

Mesaj tarafından candost32 Ptsi Ocak 05, 2009 6:49 am

Üzmez tahliyesinde skandal

Raporu veren doktor daha önce "gerçeğe aykırı rapor" düzenlemekten ceza almış.

Vakit yazarı Hüseyin Üzmez, 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla cezaevine girdi. Küçük kız savcılıkta her şeyi anlattı, annesi de bildiğini söyledi. Ancak kız, sürekli ağladığı ilk duruşmada ifade değiştirdi, 2. duruşmada ise ‘Kızın ruh ve beden sağlığı bozulmamıştır’ raporu Üzmez’i kurtardı.

Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, hemen her dönem adının karıştığı olaylar nedeniyle kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim oldu. “silahlı ilk sağ görüşlü eylemci” olarak bilinen Üzmez, daha liseli bir gençken Allah düşmanı olarak gördüğü Vatan gazetesi sahibi ve başyazarı Ahmet Emin Yalman’ı 1952 yılında kurşun yağmuruna tutup yaralamış, sonra da öldü diye bırakmış, yakalanınca da 10 yıl hapis yatmıştı.

6 ayda özgürlüğüne kavuştu

Çıktıktan sonra hukuk fakültesini bitiren, Özal hükümetinde Sağlık Bakanı Mehmet Aydın’ın özel müşaviri olan, daha sonra da Vakit gazetesinde köşe yazmaya başlayan Üzmez’in adı 2003’te kendisinden 39 yaş küçük genç bir kadınla evlenince bir kez daha gündeme geldi. Ardından kamuoyunun yakından tanık olduğu cinsel istismar iddiası ortaya çıktı.

Üzmez, 14 yaşındaki küçük bir kıza cinsel istismar suçlamasıyla cezaevine girdi ancak bu defa 6 ayda özgürlüğüne kavuştu. Üzmez’in adının karıştığı ve kamuoyunun yakından takip ettiği olaylar zinciri şöyle gelişti:

Üzmez, İnegöl’de oturan 14 yaşındaki B.Ç.’ye tecavüz ettiği ihbarıyla 26 Nisan 2007 gecesi Mudanya’da gözaltına alındı. Üzmez’in, Bursa Emniyeti’nin yürüttüğü bir fuhuş takibi sırasında dinlemeye takıldığı ortaya çıktı. Üzmez’le birlikte küçük kızın anne ve babası da gözaltına alındı. Üzmez tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anne Livaze Ç. de “kızını fuhuşa zorlamak” suçundan tutuklanırken, baba Bekir Ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

‘Nikâhıma alacaktım’

TCK’nın 103. maddesi uyarınca “çocuğun cinsel istismarı” suçuyla hakkında 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Üzmez’in savcılığa verdiği ifadede, “Biraz çapkın ve hovardayım”, küçük kızla ilişkisi için de, “Anne babasının da bilgisi vardı. Nikâhıma alacaktım” dediği öğrenildi. Üzmez, iddianamede yer alan ifadesinde de, cinsel saldırı olmadığını, Mudanya’daki yakınlaşmanın 14 yaşındaki B.Ç.’nin de rızasıyla yaşandığını söyledi.

14 yaşındaki küçük kız ile annesinin polis ifadelerinde de ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.
Anne Livaze Ç. bir dönem babasının patronu olan Üzmez’i Ankara’da müteahhitlik yaptığı yıllardan tanıdığını belirterek, şunları söyledi:

“Hüseyin Üzmez bizi yaşadığımız İnegöl’de buldu. Sık sık ziyarete başladı. Durumumuzun kötü olduğunu öğrenince gerek benim, gerek eşim adına yardım maksatlı para yollamaya başladı. Eşim ve kızımla kendisini İstanbul’da ziyaret ettik.

Üzmez ile birkaç kez cinsellik yaşadık. Ancak yaşından dolayı herhangi bir birleşme olmadı. Bir gün Mudanya’ya gelerek Üzmez’in evine gittik. Bir süre oturduktan sonra Üzmez para çekmem için kartını verdi. Ben de kızımı Üzmez ile evde yalnız bırakıp dışarı çıktım. Erkekliğinin uyanmadığını, kızıma bir zarar veremeyeceğini bildiğimden Üzmez’in kızımla birlikte kalıp kendini tatmin etmesine bir nevi göz yumdum.”

Taciz sonrası abdest

Üzmez’in kendisini fiziksel olarak taciz ettiğini ve annesine bu durumu anlattığını söyleyen B.Ç. ise, “Annemi bazen markete yollamak, bazen de para çekmek bahanesiyle bankaya gönderirdi. Evde kaldığımızda sarkıntılığa devam etti. Anneme söylediğimde sabretmemi, Üzmez’in bize Mudanya’da ev tutacağını söyleyerek ikna etmeye çalıştı. Üzmez, edep yerlerimi defalarca öpüyordu” diye konuştu.

Cinsel taciz sonrası Üzmez’in abdest alıp yattığını da anlatan B.Ç., “‘Başkaları çağırdığı zaman gitme, sana kötü bir şey yapmasınlar. Benim yaptıklarım sana ders olsun’ diyordu” dedi.

‘Gazozuna ilaç atmışlar’

Kamuoyu, olayı şaşkınlıkla takip ederken, Vakit gazetesi, yazarına sahip çıktı. Vakit yazarlarından Abdurrahman Dilipak ise, “Üzmez, olaydan önceki gece Mudanya sahilinde buluştuğu kişiler tarafından ilaçlı gazoz içirildiğini ve bu gazozu içtikten sonra şuurunu yitirdiğini, olayları hatırlamadığını yakınlarına söylemiş” diye yazdı.

Üzmez’in yargılanmasına, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 17 Eylül’de başlandı. Duruşmad, Üzmez “Cinsel istismar suçunu kabul etmiyorum” dedi.

14. yaşındaki B.Ç. ise pedagog eşliğinde katıldığı ve sürekli ağladığı duruşmada ifade değiştirerek, “Üzmez’in bir cinsel istismarı, annemin de yardımı söz konusu değildir” dedi. Anne Livaze Ç. de emnniyetteki ifadelerini reddetti.

27 Ekim günü görüşülen ikinci duruşmaya İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gönderilen rapor damgasını vurdu. Raporda, “B.Ç.’nin cinsel taciz sonrası beden ve ruh sağlığının bozulmadığı” belirtildi ve Üzmez’in tahliyesinin yolu açıldı. Aynı duruşmada anne de özgürlüğüne kavuştu.

Şimdi B.Ç. ne olacak?

Yaşanan olaylardan sonra gelinen son noktada, özgürlüğüne kavuşan Üzmez kendisini almaya gelen genç eşiyle mutlu bir şekilde evine döndü. Kızının tacizine göz yumduğunu önce itiraf sonra reddeden anne evinin yolunu tuttu.

Uğradığı taciz sonrası bir süre okulunu bırakmak zorunda kalan, “devlet” tarafından psikolojik destek sağlanan, ancak yine devlet raporuyla “psikolojisi zarar görmediği” tescillenen B.Ç. ise şimdi devlet koruması altında kaldığı yurtta hayatına devam edecek.

Tecavüz filmine götürmüş

Hüseyin Üzmez’in, B.Ç.’yi, ailesiyle birlikte İstanbul’a geldiğinde, Zülfü Livaneli’nin kitabından uyarlanan ve öz amcasının tecavüzüne uğrayınca töre gereği öldürülmesine karar verilen 17 yaşındaki Meryem’in öyküsünün anlatıldığı “Mutluluk” adlı filme götürdüğü de Adli Tıp Raporu’nda yer aldı.

B.Ç. ayrıca Üzmez’in hediye olarak kendisine kitaplarından verdiğini, okuma saatlerinde bunları okula götürdüğünde öğretmeninin kitapların büyüklere göre olduğunu söyleyerek kendisine okuması için çocuk kitabı verdiğini de belirtti.

Üzmez, B.Ç.’ye verdiği “Can Pazarı” adlı kitabında, kendisinden 40 yaş küçük bir üniversite öğrencisine âşık oluşunu anlatıyordu.

Ümran Avcı / Milliyet
candost32
candost32

http://korkulerlicanlar.yetkinforum.com/

- Similar topics