KÖRKÜLER KASABASI - YALVAÇ - ISPARTA
Degerli ziyaretci arkadas,siteden daha iyi yararlanmak icin giris yapmaniz gereklidir.biz bazi siteler gibi tek yanli ve belirli bir kisi veya kurumlara hitap etmiyoruz.Bu sitede istediginizi paylasabilirsiniz ama saygi ve sevgi kurallari cercevesinde.selamlarla...

Sorumluluk-------------------------------------------------------------------------
Forumda
yazılan yazıların sorumluluğu yazan kişi/kişilere aittir. Forum Yönetimi bu
konuda sorumlu
tutulamaz.

KAYGUSUZ
ABDAL bu ilmi,
Okudum, anladım, bildim.
Bütün âlemlerin hükmü,
Kâmil
insan elindedir.

Join the forum, it's quick and easy

Degerli ziyaretci arkadas,siteden daha iyi yararlanmak icin giris yapmaniz gereklidir.biz bazi siteler gibi tek yanli ve belirli bir kisi veya kurumlara hitap etmiyoruz.Bu sitede istediginizi paylasabilirsiniz ama saygi ve sevgi kurallari cercevesinde.selamlarla...

Sorumluluk-------------------------------------------------------------------------
Forumda
yazılan yazıların sorumluluğu yazan kişi/kişilere aittir. Forum Yönetimi bu
konuda sorumlu
tutulamaz.

KAYGUSUZ
ABDAL bu ilmi,
Okudum, anladım, bildim.
Bütün âlemlerin hükmü,
Kâmil
insan elindedir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bu Böcek Başağrısından öldürüyor

Bu Böcek Başağrısından öldürüyor Empty Bu Böcek Başağrısından öldürüyor

Mesaj tarafından ekiz Perş. Ağus. 20, 2009 1:32 pm

http://images.habervitrini.com/haber_resim/tirtil.jpg

İngiltere başağrısından çeşitli alerjik hastalıkları ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına kadar çeşitli sağlık sorunlarına neden olan ciddi kıllı tırtıl tehlikesiyle karşı karşıya. Tırtılların baş ağrısı ve solunum problemleri yaratması nedeniyle ülke genelinde sağlık alarmı verildi.

İngiliz Sağlık Koruma Kurumu (HPA) tırtıl kıllına temas eden kişilere en kısa zamanda elleri ve gözlerini yıkamaları ciltte kızarıklık oluşması durumunda ‘Kalamin losyonu’ kullanmaları uyarısında bulundu.

Kahverengi kuyruklu pulkanatlı tırtılların herbirinde yaklaşık 2 milyon kıl bulunduğunu belirten uzmanlar bu kılların rahatlıkla döküldüğünü ve havaya karışarak çeşitli alerjik reaksiyonlara yol açtığını önemle vurguluyorlar.

Daha önce ülkenin güneydoğu kıyılarında görülen kıllı tırtılların son birkaç yılda havaların ısınmasıyla birlikte küme halinde kuzeye doğru ilerledikleri belirtiliyor. İlk olarak Londra’nın Towbridge Wiltshire yakınlarındaki toplu konutlarından görülen binlerce pulkanatlı çocukların korkulu rüyası haline geldi. Bölgede yaşayan çok sayıda çocuğun kızarıklık ve kaşıntı şikayetiyle doktora başvurduğu kaydedildi. Son olarak Essex Sussex ve Kent bölgelerinde görülen son derece zararlı kıllı tırtılların nasıl ortaya çıktığı bilinmiyor. Folkstone'da hijyen ve sağlık kaygısı bulunan bir restorantın kapanmasına neden olduğu ortaya çıktı.
Habervitrini

ekiz