KÖRKÜLER KASABASI - YALVAÇ - ISPARTA
Degerli ziyaretci arkadas,siteden daha iyi yararlanmak icin giris yapmaniz gereklidir.biz bazi siteler gibi tek yanli ve belirli bir kisi veya kurumlara hitap etmiyoruz.Bu sitede istediginizi paylasabilirsiniz ama saygi ve sevgi kurallari cercevesinde.selamlarla...

Sorumluluk-------------------------------------------------------------------------
Forumda
yazılan yazıların sorumluluğu yazan kişi/kişilere aittir. Forum Yönetimi bu
konuda sorumlu
tutulamaz.
_________________

KAYGUSUZ
ABDAL bu ilmi,
Okudum, anladım, bildim.
Bütün âlemlerin hükmü,
Kâmil
insan elindedir.

Erdoğan'ın Şimşek'lerini 2 binlik Körküler çekmiş

Aşağa gitmek

Erdoğan'ın Şimşek'lerini 2 binlik Körküler çekmiş

Mesaj tarafından Admin Bir Paz Ocak 03, 2010 2:06 amKızılcahamam'da Başbakan Erdoğan'la Bakan Şimşek arasında gerilime yol açan 'vekil ricasının', Isparta'nın Yalvaç İlçesi'ne bağlı iki bin nüfuslu Körküler Beldesi'nin haciz borcuna dair olduğu ortaya çıktı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, AKP'nin Kızılcahamam'daki toplantısında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e öfkelenmesinin perde arkasında, Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı 2 bin 100 nüfuslu Körküler Belde Belediyesi'nin 150 bin TL'lik borcu çıktı. Körküler'e yem fabrikası yaptıran ancak borcunu ödeyemeyince makam ve servis araçlarına haciz gelen Belde Belediye Başkanı Şahin Çarkacı'nın, AKP Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'ten yardım istediği, Bilgiç'in de konuyu Maliye Bakan'ı Mehmet Şimşek'e aktardığı öğrenildi. Şimşek'in tepkisiyle karşılaşan Bilgiç durumu Başbakan Erdoğan'a aktarınca krizin fitili de ateşlenmiş oldu.
Şahin Çarkacı, 'Ben ve 3 milletvekilimiz daha önce de Bakan Şimşek Bey'le görüşmüştük ama netice alamadık. Milletvekilimiz Süreyya Bey bizim soruna çözüm bulunmadığı için Bakan Bey'i şikayet etti. Başbakanımız da soruna el attı' dedi.

Çarkacı, yem fabrikasını kuran firmaya 153 bin lira borcunu ödeyemediği için araçlarına el konulduğunu belirterek, '3 otobüsümüz, 1 makam arabamız ve itfaiye hizmetlerinde kullanılan otomobile el koydular. 7-8 aydır makam aracım yok. Arkadaşlarımın aracıyla işe gidip geliyorum. Halk otobüslerini kullanıyorum. Öğrenciler için başka yerden araç kiraladım, onlarla taşıyorum' diye konuştu. İller Bankası'nın verdiği ödenekle personel giderlerini dahi zorlukla karşıladıklarını söyleyen Çarkacı, ekonomik sıkıntının aşılması için yem fabrikasını kiraya verdiklerini de belirtti.
Gölet ödeneği değil
BAŞBAKAN Erdoğan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i karşı karşıya getiren olaya, Körküler Belediyesi'nin borçlarına ilişkin talebin sebep olduğu AKP Isparta Milletvekili Haydar Kemal Kurt tarafından da doğrulandı. Kurt, olayın medyaya yanlış aksettiğini, 'gölet' yapımı için ödenek talebinin söz konusu olmadığını söyledi.
Konuştuk, tokalaştık, sorun yok
AKP Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Mehmet Şimşek ile aralarında geçen ve Başbakan Erdoğan'a kadar yansıyan konuşma için 'Yaşananlar aile içi bir meseleydi, aramızda görüşüp çözdük' dedi. Isparta milletvekili olarak seçim bölgesinin sorunlarıyla ilgilenmesinin görevi olduğunu belirten Bilgiç, şöyle konuştu: 'Sayın Şimşek ile tokalaşıp çözümledik. Sayın Bakan'a aktardığım konu gölet yapımı değil Yalvaç İlçesi'ne bağlı Körküler Belde Belediyesinin bir sıkıntısıydı. Körküler'i de sadece bölgedeki sıkıntıları örneklemek için dile getirmiştim.'
Maliye bakanları popüler olmaz
MALİYE Bakanı Şimşek, 'Talepleri karşılama imkanımız yok. Bu nedenle maliye bakanları popüler olmaz' dedi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Maliye Bakanlığı'nın 2010 yılı bütçe sunuşunu yapan Şimşek, açıklama yaptığı sırada Plan Bütçe Komisyonu'nun katip üyesi Süreyya Bilgiç'in de komisyon salonunda bulunması dikkat çekti. Gazetecilerin sorularına Şimşek, 'Arkadaşlar arasında bir sorun yok. Diyalog halindeyiz' yanıtı verdi.
Ali Ekber ERTÜRK / ANKARA

alinti.
http://www.aksam.com.tr/2009/11/24/haber/siyaset/3979/erdogan_in_simsek_lerini_2_binlik_korkuler_cekmis.html

avatar
Admin

Mesaj Sayısı : 95
Reputation : 0
Points : 134
Kayıt tarihi : 14/03/08

http://korkulerbeldesi.aforumfree.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz