KÖRKÜLER KASABASI - YALVAÇ - ISPARTA
Degerli ziyaretci arkadas,siteden daha iyi yararlanmak icin giris yapmaniz gereklidir.biz bazi siteler gibi tek yanli ve belirli bir kisi veya kurumlara hitap etmiyoruz.Bu sitede istediginizi paylasabilirsiniz ama saygi ve sevgi kurallari cercevesinde.selamlarla...

Sorumluluk-------------------------------------------------------------------------
Forumda
yazılan yazıların sorumluluğu yazan kişi/kişilere aittir. Forum Yönetimi bu
konuda sorumlu
tutulamaz.
_________________

KAYGUSUZ
ABDAL bu ilmi,
Okudum, anladım, bildim.
Bütün âlemlerin hükmü,
Kâmil
insan elindedir.

Her parti teşkilatından çıkıyor böyle zatlar

Aşağa gitmek

Her parti teşkilatından çıkıyor böyle zatlar

Mesaj tarafından candost32 Bir Perş. Kas. 19, 2009 10:54 am

Öymen'e tepki göstermek için Tunceliler Derneği Federasyonu, Mersin Özgür Demokratik Alevi Hareketi İnsiyatifi ve Demokratik Toplum Partililer ayrı ayrı yürüyüş yaparak, CHP İl Başkanlığı önüne siyah çelenk bıraktı.

Çankaya Mahallesi'ndeki 111. Cadde üzerinde toplanan DTP'liler, Öymen'i protesto eden sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Öymen'i Hitler'e benzeten posterler açan kalabalık, ellerindeki siyah çelengi CHP İl Başkanlığı önüne bıraktı.

Burada açıklama yapan DTP İl Başkanı Serhat Ölmez, Türkiye'nin son derece önemli bir süreçten geçtiğini, bu süreçte 'Demokratik Açılım' çalışmalarının herkes tarafından tartışıldığını ve çözüm arayışlarının güçlendiğini belirtti.

TBMM Genel Kurulundaki 'Demokratik Açılım' çalışmaları sırasında CHP meclis grubu adına söz alan Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in, Dersim'de yaşananları meşru göstermeye yönelik bir takım açıklamalar yaptığını ifade eden Ölmez, ''Söz konusu açıklamalar imha ve inkar politikaları hakkında CHP'nin tutumunu açıkça ortaya koymuştur" diye konuştu.

Tunceli Dernekleri Federasyonu üyeleri ise dernek binasından başlayarak, CHP il binasına yürüyüp siyah çelenk bıraktı. Grup, daha sonra Dersim olaylarında hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Federasyonun Mersin Şube Saymanı Binali Akgönül, Dersimlileri CHP'den istifa etmeye çağırdı.

Mersin Özgür Demokratik Alevi Hareketi İnsiyatifi üyeleri ise İnsan Hakları Derneği şube binası önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Ali Tanrıverdi, yıllardır baskı ve katliamlara maruz kalan herkesin artık demokratik ve barışçıl bir ülkede yaşamak istediğini vurguladı.

Dersimliler Bursa'dan Onur Öymen'i istifaya çağırdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in, Meclis'teki demokratik açılım ön görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada Dersim katliamını savunmasına, Bursa'daki Dersimliler de tepki gösterdi.

Bursa'da yaşayan Dersimliler ve Alevi vatandaşlar, CHP'yi 'faşist bir parti' olarak nitelerken, Onur Öymen'in de istifa etmesini istedi.

CHP Bursa İl Binası önünde toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, CHP ve Genel Başkanı Yardımcısı Onur Öymen aleyhine slogan attı. 'Dersim Türküsü'nü okuyan kalabalık, açtığı pankartlarla da Onur Öymen'i istifaya çağırdı. Grup adına açıklama yapan Bursa Dersimliler Derneği Başkanı Özkan Aslan, Öymen'in sarf ettiği sözlerle 'CHP'nin gerçekliğini, kafatasçılığını' bir kez daha ortaya çıkardığını söyledi.

Öymen'i 'son Hitler' olarak nitelendiren Aslan, "Senin insanlığın kaç para eder. Bir halkın acılarıyla övünen sen, hiç düşünmüyor musun diline doladığın o anaların sessiz çığlıklarının gün gelir seni Munzur'un göz yaşında boğacağını." diye konuştu.

CHP'ye, Onur Öymen'in neden hala istifa etmediğini soran Aslan, şöyle konuştu: "Bu halkın oyuyla meclise gelmiş bir partiye halkımız katliamcı olarak mı bilsin. Ahmet Hakan'ın güzide sosyal demokrat Öymen'e beş dersim dersi adlı yazısını tekrar tekrar okumasını kendisine öneriyoruz. Dersimi ve mazlum halkları diline dolamayı bırak. Acımıza gülme, acımızı onaylama, acımızı çoğaltma, sabrımızı da taşırma. Bursa'ya her geldiğinde için titresin, çünkü sana oy veren o analardan biri her an yüzüne tükürebilir. Sayın Baykal, aşırı sağcı ve her şeye rağmen nadide başkan, eğer Öymen'e haddini bildirmezsen biz bildiririz. Ambleminizdeki altı oku Ahmet Hakan'ın yazısına ek olarak 'Faşizm, Arkçılık, Soykırım, Halk düşmanlığı, Ergenekoncu ve Kafatasçılık' şeklinde değiştiririz." Dersimliler, yapılan açıklama ve protesto gösterilerinin ardından CHP il binası önünden ayrıldı.

"6 OKU DEĞİŞTİRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ"

CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan ise CHP'lilere 'faşit' denmesinin yanlış olduğunu söyledi. Dersimlilerin, yaptıkları eylemlerle haklı iken haksız duruma düşebileceğini savunan Akdoğan, "Altı oku değiştirecek bir yaklaşım Alevi yurttaşlarımızın geleceği açısından da çok yanlıştır. Böyle bir şey olamaz. Böyle bir şeye hiç kimsenin gücü de yetmez. Bize böyle bir yafta yakıştırılması da hiç de uygun değildir." şeklinde konuştu.

Denizli Alevi dernekleri: Onur Öymen derhal istifa etmeli

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Alevi Dernekleri Denizli Şubeleri Başkanı Erkan Aras, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in, Dersim'le ilgili açıklamalarından dolayı derhal istifa etmesini ve Alevi cemaatinden de özür dilemesini istedi.

Öymen'in açıklamalarının talihsizlik olduğunu ifade eden Aras, "Onur Öymen'in TBMM'de demokratik açılımın ön görüşmeleri esnasında partisi adına yaptığı konuşmada, hükümetin "analar ağlamasın" söylemini eleştirdi. Bu eleştiride bir çok kanlı bastırma yöntemi ile birlikte Dersim katliamını da anması ve bunu bir yöntem olarak önermesi her şeyi bir yana bırakırsak, vicdani açıdan dahi sakat bir zihniyetin ifadesidir." dedi.

Onur Öymen'in annesinin bile, anaların göz yaşlarını hafife alan ve yeni göz yaşlarına çağrı çıkaran ibretlik açıklamasını bir anne olarak acı içinde izlediğini ileri süren Aras, "Dersim'de bir halk topluca terörist ilan edilmiştir. Yaşanan katliamın en önemli yanı şudur; orada sadece eli silah tutanlar değil, binlerce kadın ve çocuk da katledilmiştir. Dersimli Alevilerin katli öyle bir boyuta ulaşmıştır ki, dereler kan akar olmuştur. Bu konuda bilgi sahibi olmak için yayınlanmış tanık ifadelerini okumak yeterlidir. Bu ifadeler ki tüm kısıtlamalara rağmen yayınlanmış, sınırlı ifadelerdir. Bu kadarı bile olayın vahşet boyutunu anlatmak için yeterlidir. Bu açıklamadan yola çıkarak bugün de önerilen yöntemin bütün olarak bir halkın terörist ilan edilmesi yönünde olduğunu anlayabiliriz." diye konuştu.

Öymen'in açıklamalarının talihsiz ve seçmenlerine ihanet olduğunu vurgulayan Aras, "Günümüzde, devlet yurttaş ilişkilerinin yeniden tanımlandığı, şiddetin sözel boyutuyla dahi sorgulandığı ve hiçbir sorunun şiddetle çözülemeyeceği kanaatinin hakim olduğu bir dönemde Dersim Katliamı'nın örnek yöntem olarak sunulması; en temelde çağ dışı bir zihniyetin tezahürüdür. Alevileri bir yana bırakırsak, tüm toplumsal sorunların çözümünde zihniyet değişikliğinin ne kadar acil ve ertelenemez bir ihtiyaç olduğu bu olayda da kendini ortaya koymuştur. Dersim katliamı Alevilerin yüreğinde kanayan bir yaradır. Aleviler acılarının hafifletilmesi için bir özür beklerken, böylesi bir ifade yaralarına tuz basmıştır. Ayrıca Onur Öymen ve CHP milletvekillerinin o koltuklarda oturmasında Alevilerin katkısı inkar edilemez. Siyaset tekniği açısından bile bakıldığında CHP genel başkan yardımcısının bu ifadeleri kullanması seçmenlerine ihanettir. Bu durum karşısında CHP Alevilerden özür dilemeli ve Onur Öymen derhal istifa etmelidir." ifadelerini kullandı.

Alevilerin Dersim davasını savunmaya devam edeceğini anlatan Aras, şunları kaydetti: "Bir Dersimlinin bir tek saç telinin bile Onur Öymen gibileri için feda edilmesine izin verilmeyecektir. Dersim Katliamı'nı en güzel özetleyen cümleler Seyid Rıza'nın kendi ipini boynuna geçirip idam sehpasına tekme atmadan önceki haykırışıdır, 'Evladı Kerbelayık, bihatayık. Ayıptır, zulümdür, cinayettir.' Ancak sanılmasın ki zalimin zulmünü yüzüne karşı haykırmakla kalınacaktır. Bilinmelidir ki Alevi kamuoyu Onur Öymen ve benzeri zihniyettekilere gereken dersi, gerektiği yerde, layık oldukları araçlar üzerinden vermeyi bilecek kadar da onurlu ve sağduyulu bir kamuoyudur."

15.11.2009 16:36:54

Bu saldırı Kürt kardeşlerimize değil alevi kardeşlerimize yapıldı.Sayın ÖYMEN beyendi bizim sayemizde partisi Milletvekili çıkartıyor birde kalkıp bize saldırıyor.CHP teşkilatı böyle kişileri partide barındırmaması lazım sevgili canlar.İşte bizi böyle içten vuran bizim yezitler bunlar.Bir çürük elmadan ötürü de sepeti atmamız için çürükleri temizlemeleri lazım.Tam da milletvekili seçimi yaklaşmışken NEDEN BİR ALEVİ PARTİSİ KURULMUYOR? Diye soruyorum kendime ama bir cevap bulamıyorum.Zaten şimdiye kadar hep Alevilere Aleviliğe saldırıldı.Arkadaşlar ne demek ya Dersim isyanı hangi insan keyfinden isyan yapar asıl o kadar kişiyi o dönemde anlamayıpta dağa kovalayanlara lanet olsun.Peki şimdi Avrupa birliği diye bir taraflarımızı yırtıyoruz ama kafa Geriliğe çalışan kafa.Bu durumda A.B ye girsek ne olur girmesek ne olur?
avatar
candost32

Mesaj Sayısı : 296
Yaş : 34
Nerden : KERBELA'DAN,MADIMAK'TAN
Reputation : 0
Points : 656
Kayıt tarihi : 05/01/09

http://korkulerlicanlar.yetkinforum.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Her parti teşkilatından çıkıyor böyle zatlar

Mesaj tarafından Admin Bir Cuma Kas. 20, 2009 2:54 pm

degerli dost su an ki politikacilarinin ne yaptigini hic anlamiyorum,ama hayirlisi.
avatar
Admin

Mesaj Sayısı : 95
Reputation : 0
Points : 134
Kayıt tarihi : 14/03/08

http://korkulerbeldesi.aforumfree.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz