KÖRKÜLER KASABASI - YALVAÇ - ISPARTA
Degerli ziyaretci arkadas,siteden daha iyi yararlanmak icin giris yapmaniz gereklidir.biz bazi siteler gibi tek yanli ve belirli bir kisi veya kurumlara hitap etmiyoruz.Bu sitede istediginizi paylasabilirsiniz ama saygi ve sevgi kurallari cercevesinde.selamlarla...

Sorumluluk-------------------------------------------------------------------------
Forumda
yazılan yazıların sorumluluğu yazan kişi/kişilere aittir. Forum Yönetimi bu
konuda sorumlu
tutulamaz.
_________________

KAYGUSUZ
ABDAL bu ilmi,
Okudum, anladım, bildim.
Bütün âlemlerin hükmü,
Kâmil
insan elindedir.

Ülkücü faşist saldırılara öğrenci protestosu

Aşağa gitmek

Ülkücü faşist saldırılara öğrenci protestosu

Mesaj tarafından ONUR Bir Perş. Tem. 30, 2009 5:11 pm

Ülkücü faşist saldırılara öğrenci protestosuİstanbul Üniversitesi'nde biraraya gelen öğrenciler aylardır yaşanan ülkücü-faşist saldırıları protesto etti. İstanbul Üniversitesi ana kapısı önünde toplanan öğrenciler, Türkiye'nin bir çok üniversitesinde meydana gelen ülkücü saldırılarla ilgili açıklamasına Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Halkevleri, Eğitim ve Bilim Emekçileri (EĞİTİM SEN) 6 No'lu Şube üyeleri de katılarak destek verdi.

Üniversite öğrencileri adına açıklama yapan İÜ. Edebiyat Fakültesi Öğrencisi Gökhan Arıkan, her gün üniversitelerden saldırı haberlerini aldıklarını, bir çok öğrencinin yaralanıp tutuklandığını, ülkücü saldırılar üniversitelerde arttıkça can güvenliklerinin tehlikeye girdiğini söyledi.

Yapılan saldırıların üniversite gençliğinin demokratik, bilimsel, nitelikli, parasız eğitim mücadelesine sekte vurmak amaçlı olduğunu söyleyen Arıkan, saldırıları gerçekleştirenlerin üniversiteleri yöneten rektörlerin piyonları olduğunu ifade etti. Arıkan, "Bizler geleceksiz bir hayat istemiyoruz. Bizler mağdur olduğumuz halde soruşturma ve cezalar almak istemiyoruz. Bizler üniversitelerde ülkücü terör istemiyoruz" dedi.

DİSK: 'HER ÖĞRENCİYE ÇELİK YELEK VERİLSİN'
DİSK Avrupa Temsilcisi Mehmet Karagöz de Genel Başkan Süleyman Çelebi'nin üniversitelerle ilgili açıklamasını okuyarak, "Her öğrenciye bir çelik yelek verilsin!" dedi. Karagöz, " 'Eğitim satılamaz' diyen, 'savaşa hayır' diyen öğrenciler önce disiplin cezası aldılar, şimdiyse bıçaklı saldırıya uğruyorlar. Yetkilileri göreve çağırıyoruz; ya her öğrenciye bir çelik yelek verilsin ya da üniversiteleri kapatın!" dedi.

(SesOnline)

ONUR
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Kurtcuklara

Mesaj tarafından hasan hü Bir Perş. Tem. 30, 2009 5:13 pm

Kurtcuklara
Faşizm devletin yüceltilmesidir.Devlet için herşey başta insanlar olmak üzere harcanır yani.Hakbuki her şey insan için olmalıdır.Birazcık İslamdan anlarsanız bilirsinizki insan Allahın yeryüzündeki halifesidir.Allah nbütün herşeyin insana secde etmesini istemiş şeytan da buna itiraz ettiği için lanetlenmiştir.Herşey bize biz Allah secde edeceğiz.Sizde devlete herşeyi feda ettiğiniz için faşist oluyorsunuz.Başbuğunuzun adı bile "devlet" değilmi.Gerçi en akıllınız da Devlet bahçeli ya oda ayrı yani.Onurcum o saydığın değerlerin adı yurtseverlik,çağdaş anlamda milliyetçilik.Devrimcilerde yurtseverdir en az senin kadar.Ha bu değerlere karşı çıkan bu vatanı parçalamaya çalışan hainlerde mebzul miktarda vardır.Birde onurcum büyük lokma ye büyük laf etme.Ölünceye kadar faşo kalmayabilirsin.Allahın insanı yaşadıkça şekilden şekile çevirdiğini göreceksin.Hele senin gibi büyük laf edenleri.Makamını da yazmışsın.Masanı sevsinler.Gençliğide tekrar bölüp parçalamayın.Bu acıları bu ülke çok çekti.Ha hainleri bilin tanıyın o ayrı.

hasan hü
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz